Book jeres ferieminder her

8-personers sommerhus Knebel - Ebeltoft

Lyravej - Dejret - 8420 - Knebel
Emne nr.: 090-73571
  • Max 8 personer
  • 3 soverum
  • Boligareal: 125 m²
  • Byggeår/Renoveret: 1990/1999
  • Indkøb: 3500 m
  • Hav/fjord: 200 m
Tilbyder miniferie Husdyr tilladt Pejs/brændeovn Spabad Sauna Swimmingpool Opvaskemaskine Kabel TV/parabol Tørretumbler Vaskemaskine
Hold musen over ikonerne for yderligere forklaring.
Udskriv Send til ven Spørgsmål?  
Sommerhusbeskrivelse

På en naturgrund beliggende få meter fra havet finder I dette sommerhus, der uden tvivl hurtigt vil føles som jeres andet hjem. Den gennemtænkte opdeling i 3 afdelinger, og indretningen i øvrigt, giver huset en lys atmosfære.

Den første afdeling indeholder to soverum, et veludstyret køkken med bl.a. mikrobølgeovn og opvaskemaskine samt en spiseplads, en indbydende opholdsstue, der er komfortabelt og hyggeligt indrettet med gode møbler, stereoanlæg, brændeovn og farvefjernsyn.

Fra stuen er der direkte udgang til en stor terrasse. Til børnene står der en gynge til rådighed. Sidst men ikke mindst er der i huset indrettet en poolafdeling indeholdende swimmingpool, spabad og sauna.

Ønsker I at slippe for selv at skulle stå for rengøringen af sommerhuset på jeres sidste feriedag, anbefaler vi, I bestiller en afrejserengøring.

Huset ligger attraktivt i et dejligt ferieområde på Djursland. Børnene vil elske Djurs Sommerland, der byder på et væld af aktiviteter på land og i vand. Blandt andet findes her Danmarks største indendørs legeland, hvor mere end 1.000 m² er fyldt med sjove aktiviteter. Gå en tur gennem kæmpehvalen, besøg det store boldrum eller prøv klatrevæggen, rutscherørene, hoppepuden, klatrenettet eller en af de andre aktiviteter. Vandlandet er med mere end 1/2 km rutscherør, blandt andet Canon Balls, for både små og store vandhunde.

Ebeltoft er en af Danmarks smukkeste byer med sine gamle, velholdte bindingsværkshuse, toppede brosten og Det Gamle Rådhus fra 1789 som et naturligt midtpunkt. Her ligger også Fregatten Jylland fra 1860.



1 Opholdsstue: Brændeovn, stereoanlæg, TV, parabol
3 Soverum: (1DS)+(1DS)+(1DS)
2 Hems: (1O)+(1O)
Køkkenafd.: El-komfur, køleskab m/frostboks, mikroovn, emhætte, kaffemaskine, opvaskemask., vaskemask., tørretumbler, støvsuger
Toilet: WC, håndvask, bruseniche, gulvvarme, sauna
Toilet: WC, håndvask
Og: Terrasse, whirl-, swimmingpool, el-varme, legeredskaber, naturgrund med træer 1250 m², moderne møblering, sommerhusområde
Sommerhus faciliteter
Generelt
Husdyr tilladt
Aktiviteter
Børnevenlig
Generelt
Byggeår 1990, Renoveret 1999, Boligareal 125 m², Byggeår/Renoveret 1990/1999
Afstande
Indkøb 3500 m, Hav/fjord 200 m, Restaurant 3500 m, Bademuligheder 200 m
Indretning
Pejs/brændeovn
Velvære
Spabad, Sauna, Swimmingpool
Køkken
Opvaskemaskine, Køleskab, Kaffemaskine, Emhætte, Microovn, El-komfur
Udstyr
Musikanlæg hi-fi , TV, Kabel TV/parabol, Tørretumbler, Vaskemaskine, Havemøbler, Støvsuger
Brug for assistance?
Vi er klar til at hjælpe dig på telefon
+45 8724 1275